הקוסם כתיאטרון של איש אחד

עולם הקסמים מאפשר לילדים צעירים לקחת פסק זמן משבוע הלימודים ולהיכנס למקום קסום בו סיפורים על מלכות ונסיכים, חיות מדברות ומכשפים, מלווים קסמים שהילדים לומדים לעשות בעצמם.

במהלך הצגת קסם, על התלמידים להמציא 'רוטינה' שהופכת את האביזרים והתנועות של הקסם עצמו, למופע תיאטרון מרתק. הקסם על הבמה הוא הרבה יותר מטכניקה או זריזות ידיים. אנחנו לומדים להשתמש בקול שלנו ובמוסיקה, בתנועות ובהעוויות פנים, בהומור ובדרמה, כדי ליצור מופע אמיתי.

הקוסם הוא תיאטרון של איש אחד. הוא עומד על הבמה, יוצר קשר עם הקהל ומרתק אותו בכל האמצעים. למזלו של הקוסם, יש לו סוד שהקהל אינו יודע. בכך הוא רוכש בטחון עצמי ותוספת כוח, שמעבר לאנשי תיאטרון אחרים.

מופעי הקוסמים בהם התלמידים יעמדו מול קהל, יתמכו ביכולות התקשורת הבינאישית שהם רוכשים במהלך שיעורי הקסמים ויאפשרו לכל אחד מהם לקבל את כל אורות הבמה ולהיות מרכז ההצגה, ולו למספר דקות.

לכל ילד וילדה מגיע להיות קוסמים.

במהלך שנת הלימודים, הילדים יבצעו 3 מופעים מרכזיים:

  • מופע חנוכה הוא לרוב ראשוני, אינטימי, ונועד להכרות עם החוויה, כולל ה-'פרפרים בבטן', חלוקת התפקידים, החזרות, השימוש בתפאורה ועוד. הקהל במופע זה עשוי להיות תלמידי כיתה אחרת.
  • מופע פורים משתלב בחגיגות של ביה"ס וכולל לעיתים גם דוכנים, שבכל אחד מהם מופיעים מספר ילדים עם קסם אחד או שניים; וגם מופעים של הפסקות פעילות במהלך השבוע הקודם לחג.
  • מופע סוף השנה הוא המופע המסכם, הגדול, המושקע והחשוב ביותר. הילדים יופיעו מול קהל גדול יותר, עם רוטינות משוכללות ועזרים מקצועיים, הכוללים קסמי במה. מופע סוף השנה עשוי להיות בפני הורים, או אף בפני מספר כיתות בביה"ס.

בכל מופע, אנחנו שואפים שכל הילדים יעמדו מול קהל ויופיעו. המדריך ינסה לנסוך בטחון במי שחושש ולפתור כל בעיה וקושי של תלמיד, כדי שכולם יעמדו מול קהל ויחוו הצלחה. כל המופעים כוללים קטעי קישור, תפאורה ומוזיקת רקע שאת כולם הילדים בוחרים ומכינים בעצמם.

ישנן מספר אפשרויות ליצור עבור הילדים בימת-קסמים:

ההפסקה הקסומה – הפסקה פעילה שבה התלמידים יוצרים תחנות שונות, בכל תחנה מוצג קסם מרהיב וססגוני על ידי מספר תלמידים.

מופע מול כיתה – הקוסמים הצעירים יוצרים מופע קסמים מרהיב לכיתה שלא לומדת את התוכנית בבית הספר

פעילות הורים וילדים – המדריך והקוסמים הצעירים יוצרים מופע מרהיב שבסופו גם ההורים לומדים קסם.

מופע קסמים לבית הספר – כל כיתה בוחרת 3-5 קוסמים צעירים וביחד הם  בונים מופע מרהיב ממגוון הקסמים שנלמדו במהלך השנה

Share:

/ 5.

מאמרים שעשויים לעניין אותך
תוכניות העשרה

תוכניות העשרה לבתי ספר תורמות להתפתחות האישית של התלמידים ולבניית

עוד »
תכניות העשרה לבתי ספר

ביטחון עצמי הוא מיומנות חיים חשובה ביותר המסייעת בכל משימה

עוד »
תכנית העשרה לבית ספר

תוכניות העשרה לבתי ספר מוסיפות פן שונה וחווייתי ללמידה, לתלמידים

עוד »
דילוג לתוכן